čtvrtek 4. července 2013

Stavba stožáru pro KV

... byla naplánována na dny 2. a 3. července 2013. Marcel OK2MA, Pavel OK2TDI a já OK2WZN. Sestavu doplňovaly naše děti Vojta, Danek a Rosťa. Nesmím zapomenout na Luboše OK2LC, který mnoho našich okamžiků dokumentoval a horolezce Roberta, který vybaven tím správným úvazkem a karabinami montoval druhý den stožár.
     První den bylo potřeba nachystat vše potřebné, a to tak, aby v době, kdy druhý den bude na místě jeřáb, se již nemuselo nic montovat a chystat. Anténa byla vybrána logaritmicko-periodická z dílny Mirka OK1UFC. Stožár osazen kotvícími ocelovými lany o průměru 6 mm, rotátorem Creative a pomocným ložiskem. Pro upevnění antény byla zvolena dvou coulová trubka. Anténu jsme složili se synkem zatím co Pavel s Marcelem se věnovali stožáru a jeho kompletní přípravě. Nesměla se stát chybička, že by se na něco zapomnělo. Odpoledne dostal Pavel zprávu, že objednaný jeřáb nebude a nastal problém. Bez jeřábu jsme to mohli druhý den zabalit. Nakonec svitla naděje a pomohla zpřátelená záchranná složka.
     Večer jsme si ugrilovali maso a šli jsme spát. Pavel OK2TDI a já OK2WZN jsme využili vlahé letní noci a spali jsme pod širými hvězdami.
     Druhý den ráno vše zkontrolovat a už tu byl jeřáb. Práce na umístění stožáru a jeho smontování zabraly čas skoro do 13:00 hodin a pak přišla na řadu poměrně rozměrná anténa. Drobné problémy provázely tuto stavbu, ale vše se nakonec zvládlo. Finále bylo ovšem špatné, a to ve chvíli, kdy se Robert nahoře na stožáru ve 20-ti metrech snažil anténu přišroubovat k trubce. Praskl plastový izolátor a tím vše pro tento den skončilo. Bylo potřeba vyrobit nové izolátory a do té doby byla anténa pevně přichycena nahoře na stožáru.

PODÉKOVÁNÍ:
- Lubošovi OK2LC za mimořádný sponzorský dar 3000,- Kč
- Hasičskému záchrannému sboru - požární stanice Znojmo
- Robertovi za horolezecké výkony a pomoc

Mnoho dalších fotek je ke shlédnutí zde.Žádné komentáře:

Okomentovat